Özel İmalat Yangın Kapıları

Standart yangın kapısı montaj ve tedarik hizmeti verdiğimiz ölçüde ÖZEL İMALAT ile standart ölçülerin dışında her ebat ve ölçüde yangın kapısı tedariğimiz mevcuttur. Firmamız imalatçı bir firmadır ve bu yüzden bizim için imkansız yok imalat vardır.

Yangına Dayanıklı Kapı Nedir?

Yangına dayanıklı kapı, yangından korunmanın önem taşıdığı mekanlar için özel olarak tasarlanmış çelik kapılardır. Yangına karşı alınan tedbirlerde hayati önem taşır. Geçici süreliğine ateş ve güvenli bölge arasındaki bariyer görevini üstlenerek ısı ve duman geçişine engel olan ekipmanlardır.

Firmamızın standartları Türkiyede sadece bizim bünyemizde 120 dk çift kanat yangın kapısı bulunabilmektedir. Fiyat olarak da piyasadaki diğer firmalardan daha uygun ve kaliteli imalat yapmaktayız.

Tam Kasa ve Yarım Kasa Yangın Kapısı

1-Tam kasa yangın kapıları

Tam Kasa Yangın Kapıları; sabit kasalı yangın kapıları, yarım kasa yangın kapısı olarak bilinir. Kapının iç ve dış kısmında pervaz bulunan ayarlı kasa özelliğine sahip yangın kapılarına tam kasa yangın kapısı denir.

2-Yarım Kasa Yangın Kapıları

  Yarım kasa yangın kapıları standart üretime uygun olan kapılardır. Bunun sebebi de üretimde duvar kalınlığı faktörünün bulunmamasıdır. Başka bir deyişle yarım kasa yangın kapısı üretimi duvar kalınlığından bağımsız olarak yapılmaktadır.

Çift Kanat Yangın Kapısı

Hastane, AVM, tiyatro, otel, rezidans gibi insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlar için ideal olan Çift Kanatlı Yangın Çıkış Kapısı, iki farklı yöne açılan, iki kapı kanadı ile acil durumlarda insanların alandan hızlı ve güvenli olarak tahliye olmasına imkan tanımaktadır.

Dekoratif Camlı Yangın Kapısı

Camlı yangın kapısı ve bölme duvarları, yangının bina içinde yayılımını engelleyen yapı elemanlarıdır. Dayanım süresi boyunca güvenli kaçış koridorları yaratır, insanların binadan kolaylıkla tahliye edilmelerini sağlar.

İmalat Merkezimiz

Güçlü tedarik zincirimiz ve seri üretimimizle kaliteden taviz vermeden siz müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Yangın Kapısı Standartları

Yangın Kapılarımız, E120, EI2 120 yangın dayanım sınıfına göre EN 1634-1 standardı ile uyumlu hale getirilmiştir. Kaçış yolu kapılarının genişliği minimum 80 cm, yüksekliği maksimum 2000 cm’den az olamaz. Eşik olamaz. Döner kapı/turnike kaçış yolunda olamaz.

EN 1634 1 Nedir?

Test Sertifikası; EN 1634-1 standardına göre gerçekleştirilen yangına dayanım testinin, akredite laboratuvar tarafından yayımlanan test sonuç belgesidir. Detaylı test raporunun kullanılamadığı internet sitesi, broşür gibi pazarlama araçlarında ürün tipine ait test sonucunun paylaşımında kolaylık sağlar.

MANYETİK TUTUCULAR

Manyetik kapı tutucular kullanımı ve açılması istenmeyen kapılar belirli bir kuvvete kadar açılımını engeller. Daha çok yangın merdivenlerine açılan kapılarda kullanımı yaygın olan manyetik kapı tutucu ürünler düşük maliyet ve dayanıklı ürünler oldukları için çok tercih edilirler.

PANİK BAR ,KİLİTLİ KOL VE YAYLI MENTEŞE TEKNİK RESİMLERİ

Sohbet
1
Scan the code
Merhaba, Integral Mühendislik Yangın ve Güvenlik Sistemleri ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Size nasıl yardımcı olaibliriz?