1- KARBON FİBER KOMPOZİT TÜPLÜ TEMİZ HAVA SOLUNUM SETİ

Endüstriyel operasyonlar sırasında, oksijen yetersizliği, zehirli gaz veya dumanın bulunduğu ortamlarda, güvenli solunumu olanaklı kılmak amacıyla geliştirilmiş askı takımıdır. Tasarımında var olan sırt kısmındaki boşluk, çelik silindirlerle kullanımı sırasında, solunum setinin hafiflemesine etken olmuştur. Taşıma sisteminin tasarımı, kullanıcının taşıdığı yükün en uygun ve düzenli şekilde dağılımını sağlaması amacıyla yapılmıştır. Kimyasallara ve aleve karşı dayanımı arttırılmış omuz askılıkları, darbe dayanımlı ve kauçuk kaplama göstergesi ile kullanım ömrü uzatılmış olan KARBON FİBER KOMPOZİT TÜPLÜ TEMİZ HAVA SOLUNUM SETİ her tür zorlayıcı endüstriyel uygulama için en ekonomik çözümdür.

2-6.8LT 300 BAR YEDEK KOMPOZİT TÜPÜ

Bu ürünler kaynaksız alüminyum kaplamadan üretilmektedir ve üzeri epoksi bir matris içinde karbon fiberle kapatılır. Epoksi bir matristeki harici bir cam elyaf katmanı da tüpün üzerine uygulanır. Bu harici cam elyaf katmanı, kullanımında ortaya çıkan darbelere ve aşınmalara karşı tüpün direncini yükseltmek için uygulanmaktadır. Epoksi matrisin yüksek sıcaklıkla sertleştirilmesini takiben, tüpün yüzeyine harici bir jel kaplama uygulanır ve böylece silindirin yüzeyinin düz ve kolayca temizlenebilir olması sağlanır.

3-TAM YÜZ MASKESİ / ACİL KAÇIŞ MASKESİ

Tam Yüz Maskesileri / Acil kaçış maskeleri, yangın anında ortamda oluşan buhar, toksik gaz ve partiküllere karşı kaçış esnasında kullanıcıya en az 15-20 dakika boyunca CO-P2 filtresi sayesinde koruma sağlamaktadır.

4-TAM YÜZ MASKESİ VİDALI FİLTRESİ

5-YANGIN ELBİSESİ EN 469 (YANGINA YAKLAŞIM ELBİSESİ)

Nomex (meta – aramit) ve kevler (para – aramit) gibi iki maddenin değişik oranlarda karışımından oluşur. Koruyucu elbiseler ceket ve pantolon olmak üzere 2 kısımdan oluşur. Ceket yakası ense ve boğazı koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Antistatiktir, rahat giyilip çıkartılabilir.

6-YANGIN ÇİZMESİ

İtfaiyeciler ve özel yangın ekipleri için yangın söndürme ve yangından korunma operasyonları da dahil olmak üzere zorlu koşullarda kullanılmak üzere tasarlanmış, yüksek güvenlikli özel çizmelerdir. İtfaiyeciler ve özel yangın ekipleri çizmeleri için olan EN 15090: 2012 standardının gerekliliklerini karşılamaktadır.

7-ANTİFLASH YANMAZ BAŞLIK

İki katlı örgü kumaştan imal edilmiş olup elastik yapısı sayesinde kolayca giyilip çıkartılabilir. Örgü kumaş yapısı kullanıcıya konfor ve rahatlık sağlar. Örgü Başlık kullanıcının başını, boynunu ve omuzlarını alev ve ısının zararlı ve yakıcı etkilerinden korumak üzere özel imal edilmiştir. Baret, miğfer ve maske ile rahatlıkla kullanılabilmektedir.

8-İTFAİYECİ YANGIN ELDİVENİ EN659

EN 659 standardı, itfaiyede kullanılan eldivenler için, EN 420, EN 388 ve EN 407 standartlarından test prosedürlerine ve suya dayanıklılık ve kimyasal penetrasyon gibi özellikler için diğer spesifik testlere atıfta bulunan bir standarttır. Bu standartlarda olan bu eldivenler kullanıcının ellerini ısıdan, kimyasallardan ve sıvı temasından korumaktadır.

9-İTFAİYECİ MİĞFERİ EN 443

Miğfer dış kabuğu yanması geciktirilmiş malzemeden imal edilmiştir. İtfaiyeci miğferi yangın söndürme ve benzeri olağanüstü olaylarda başı, yüzü ve enseyi korumak amacıyla tasarlanmıştır. Miğfer EN 443 standardına uygun üretilir. Miğfer dış kabuğu, başı, kulakları ve enseyi koruyacak şekilde dizayn edilir. Miğferin iç kısmında EN 166’ ya göre tasarlanmış tüm yüzü koruyan hareketli vizör bulunmalıdır. Koruyucu vizör kullanıcının miğferin içerisinden maske taktığı durumlarda dahi koruma sağlamalıdır. Koruyucu vizör; havaya kaldırıldığında sabitlenme özelliğinde olmalıdır. Miğfer altı noktalı TPU (termoplastik polüüretan) dan imal edilmiş içliğe sahip olmalıdır. Miğfer özel kilit sistemi ile baş ölçüsü 54 cm’ den 62 cm’ ye kadar ayarlanabilir özellikte olmalıdır. Kayışlar iki tarafı da uzunluk ayarı yapmaya ve asmaya olanak sağlamalıdır. Miğferin iç kısmında enseliği takmak için yedi adet perçin bulunmalıdır. Miğferde görülebilirliğinin sağlanabilmesi amacıyla yanlarda sarı ve yeşil şeritler olmalıdır. Miğfer ağırlığı max 1500 gr olmalıdır. Miğfere istenildiğinde EX-PROOF BARET FENERİ takılabilir özellikte olmalıdır.

10-EX-PROOF BARET FENERİ

Ex-proof Fenerler, EX ortamlarda kullanılan su geçirmez, paslanmaz ve kırılması son derece güç ve dayanıklı; tüm zor şartlarda mukavemeti yüksek exproof el fenerleri modellerini firmamızca temin edilmektedir. Çift Işık teknolojisi ile üst seviye güvenlik ve yüksek görüş alanı mevcuttur.

11-DERİ BEL TİPİ KEMERİ / BEL TİP

Bel tipi emniyet kemerleri yalnızca bel bölgesinden itibaren kişiyi koruma altına alır. Sadece belinize bağlamanız gereken bir emniyet kemeridir. Önden ve arkadan bağlantı noktaları bulunmaktadır. Bu bağlantı noktaları hayat ipine bağlanmak için kullanılmaktadır.

12-YANGINCI / İTFAİYE BALTASI 600 GR ( İZOLE SAPLI )

Yangıncı / İtfaiye baltası;  Kısa kaymaz saplıdır ve ortalama 1,2 kg ağırlığındadır. Kilitli kalmış kapı ve duvar yıkma gibi zor koşul işlerinde kullanılmaktadır. Diğer ahşap işleri için olan baltalardan farkı yüksek karbonlu çelik yapıya sahip olması ve genel anlamda her materyal ile temasında deforme olmamasıdır.

13-HOLİGAN ALETİ

Holigan aleti, acil kurtarma işlerinde kurtarma personelinin karşılaşabileceği her türlü balyozlama, delme, aralama, bükme ve kesme işleri için üretilmiş ağır hizmet tipi bir alettir. Aletin kafası ve diğer ucu, azami mukavemet sağlaması için havalı çelikten imal edilmiştir.

14-İLK YARDIM ÇANTASI

Afet ve acil durum çantası veya deprem çantası, depremden sonraki ilk 72 saatte yardım ekipleri bölgeye ulaşana kadar acil ihtiyaçların ve acil durumların karşılanmasını sağlamak ve önemli evrakların saklanması için kullanılmaktadır. Bu sayede enkaz altında yaşama tutunma olasılığı önemli seviyede artmaktadır. Deprem sonrasında yüksek hasarlı evlere girmek oldukça tehlikelidir.

15-DEPREM ÇANTASI

Deprem Anında ulaşabileceğimiz bir yerde bulunması durumunda acil durumlarda ilk müdahale için tasarlanmış bir kittir.

16-DEZENFEKTAN YÜZEY SPREYİ / DEZENFEKTAN CİLT SPREYİ

Dezenfektan sprey ne işe yarar?

Dezenfektanlar ve antiseptikler öncelikle vücut bölgelerinin ve cansız yüzeylerinin mikroorganizmalardan temizlenmesi ve yeni mikroorganizmaların üremesinin engellenmesi için kullanılır.

17-HORTUM KAPLİN ANAHTARLI RAKOR

Rakorun kendisini kilitlemek kullanılan özel bir anahtardır. Daha sağlam ve mukavemetli kilitleme sağlamak için kullanılır.

18-Rus Tipi Düşürücü (Redüksiyon) Hortum Rakoru

Rus Tipi Hortum Rakoru, Rus modelidir. Rakorların üzeri korozyona karşı koruyucu boya veya kalay kaplıdır. Rakor tırnakları birbirine, lans ve vana rekorlarına kolaylıkla geçirilebilir.

19- 2″ TURBOLU NOZUL

Çok amaçlı ayarlı lans da denir. Direk, pürverize ve şemsiye şeklinde su püskürtme özelliğine sahiptirler. Kauçuk alüminyum nozul kafası plastik dişli bir bilezik içerir. Bu bilezik akan su ile döner.

20-İTFAİYECİ DONANIM RAFI İSTENİLEN EBATTA KAFES TİPİ

İtfaiye birimlerinin olaya müdahale ederken kullanabilecekleri ekipmanların bulunduğu bir raftır. Genel anlamda acil durumda zaman kaybına imkan vermemek adına, kişisel koruyucu ekipmanlara personelin hızlıca ve kolay ulaşabileceği şekilde tasarlanmıştır.

21-KAPAKLI CAMLI MALZEME DOLABI

Yangına müdahalede kullanılabilecek tüm teechizatların bir yerde olduğu, kolay ulaşılınabileceği şekilde ve yangına dayanıklı malzemeden üretilmiştir.

Sohbet
1
Scan the code
Merhaba, Integral Mühendislik Yangın ve Güvenlik Sistemleri ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Size nasıl yardımcı olaibliriz?