Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri ev ve iş yerlerinde hırsızlık, yangın gibi durumları yrtkili kişiye ve çevredekilere bildirmek amacıyla kullanılmaktadır. Manyetik kontaklar ile kapı ve camlardan herhangi bir giriş yapıldığında algılama yapabilir ve sisteme ihbar düşer. Hareket sensörleri ile de ortam içerisindeki hareket algılanabilir ve ana panele ilgili ihbar düşürerek alarm uçlarını tetikler.

Hırsız alarm sistemleri nasıl çalışır?

Sensörlerin ilettiği sinyallerin alarm sinyaline dönüşmesi sağlanır ve ardından algılanan bu sinyaller sayesinde duruma göre alarm izleme merkezine sinyal göndermek, siren çaldırmak, sizin ya da başka kişilerin cep telefonuna mesaj gelmesi veya kontak uçları ile elektrik kesme, gaz kapatma, kapı kilitleme gibi eylemlerle bulunur.

Hırsız alarm tesisatları nelerdir?

Hırsız alarm sistemi bileşenleri; kontrol paneli, tuş takımı, harici siren, dahili siren, pır dedektörü (pasif InfraRed), manyetik kontak, panik butonu, darbe dedektörü, su baskın dedektörü, cam kırılma dedektörü, GSM/GPRS modülü ve uzaktan kumandadır.

Elektrik gidince alarm çalar mı?

Elektrik kesildiğinde alarm sistemi devreye giriyor ise ; alarm sistemi içerisinde bulunan panel aküsü bitmiş demektir. Alarm sistemlerinde elektrik kesilince çalışmaya devam edebilmesi için 12 volt 7 amper akü monte edilir. Bu akü belirli bir süre sonra biter, akü bitince elektrik kesildiği zaman dış siren sabotaj algılayarak çalmaya başlar.

Uzaktan kontrollü Hırsız Alarmı Nedir?

Uzaktan kumanda, hırsız alarm sistemini panele ya da tuş takımına değmeden, uzaktan devreye almaya ya da devre dışı bırakmaya yarayan cihazdır. Bu sistemlere ek olarak telefon ve vilgisayar aracılığıyla da panel kontrol edilebilmekte, devreye alınıp devre dışı bırakılabilmektedir. Uzaktan kontrollü sistemlere entegre olarak ayrıca panik butonu da bulunmaktadır.