1-İlk Yardırm Setleri

İlk yardım çantası, olası bir acil durumda İşyeri hekimin veya sağlık görevlisinin ambulans gelene kadar gerekli müdahaleyi yapabilmesi için hazırlanmış çantadır. Ani gelişen acil durumlarda içerisine birçok ilk yardım araç ve gereci bulunan bu ilk yardım çantaları hayati önem taşımaktadır. İlk Yardım Hayat Kurtarır.

2-Deprem Çantası / Acil Durum Kiti

Afet ve acil durum çantası veya deprem çantası, depremden sonraki ilk 72 saatte yardım ekipleri bölgeye ulaşana kadar acil ihtiyaçların ve acil durumların karşılanmasını sağlamak ve önemli evrakların saklanması için kullanılmaktadır. Bu sayede enkaz altında yaşama tutunma olasılığı önemli seviyede artmaktadır. Deprem sonrasında yüksek hasarlı evlere girmek oldukça tehlikelidir.

3-Trafik Setleri

Trafik setleri; Trafik içerisinde oluşabilecek herhangi bir kaza ya da arıza gibi olumsuz durumlarda aracınızda bulundurmanız gereken mecburi malzemelerin tamamı trafik seti olarak adlandırılmaktadır.

Trafik Seti zorunlu mu?

Araç muayenesine giderken araçta belirtilmiş araç ve gereçleri içeren bir trafik seti yer alması zorunlu tutulmaktadır. Trafik seti içerisinde yer alan araç ve gereçler, kaza anında, arıza oluştuğunda, araçta yangın meydana geldiğinde, müdahale gerektiren yaralanma ya da sakatlık yaşandığı acil durumlarda kullanılabilmektedir.

Yangın Söndürme Tüpü Olmadan Araç Muayeneden Geçer mi?

Yangın tüpü olmadan muayeneden geçer mi sorusu araç sahiplerince en sık sorulan sorulardan birisidir. Yangın tüpü olmadan da araç muayeneden geçebilmektedir. Araçların muayeneden geçmesi için ağır kusurlara sahip olmaması gerekir. Araçta yangın tüpü olmaması araçların hafif kusurlu olmasını sağlar. Ancak olası bir yangın anında o hafif kusur tüm aracınızın ziyan olmasına aynı zamanda can kaybına varabilecek olumsuz sonuçları da beraberinde getirir.

KÜÇÜK ÖNLEMLER HAYAT KURTARIR…

.

Sohbet
1
Scan the code
Merhaba, Integral Mühendislik Yangın ve Güvenlik Sistemleri ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Size nasıl yardımcı olaibliriz?